Zwrot podatku z Norwegii.

Zwrot podatku z Norwegii.

Przewidywany wynik rozliczenia podatkowego.

Po otrzymaniu wstępnego, norweskiego rozliczenia podatkowego, czyli skattemeldingu, mamy możliwość, aby sprawdzić przewidywany przez norweski urząd skarbowy, wynik naszego rozliczenia podatkowego. Niestety, niekoniecznie jest on wiarygodny, ponieważ jest on wyliczany na podstawie informacji, do których norweski fiskus ma dostęp na dzień wykonania takiej symulacji, czyli bez uwzględnienia dodatkowych odpisów. Warto więc skorzystać z podatek w Norwegii kalkulator, który uwzględni wszystkie informacje, dotyczące naszej sytuacji podatkowej.

Typy zeznań podatkowych w Norwegii

Podatek Norwegia kalkulator, podpowie Ci z jakiego statusu rozliczenia podatkowego, możesz skorzystać. Poniżej, wymieniono 3 typy zeznań, które mogą być przez Ciebie zastosowane w rocznym rozliczeniu podatkowym:

  • status pendler- można go zastosować, gdy posiada się rodzinę (współmałżonka i/lub dzieci, które na stałe mieszkają w Polsce,
  • ulga 10% (Standardfradrag)- można z niej skorzystać, gdy pracuje się w Norwegii dłużej niż 2 lata lub jest się pracownikiem sezonowym, oraz gdy chce się odliczyć 10% od podatku dochodowego z tytułu zatrudnienia. Ta ulga, została zlikwidowana w roku podatkowym 2019.
  • Rozliczenie zwykłe- stosuje się je, gdy podatnik na stałe mieszka w Norwegii, oraz gdy od podatku dochodowego, chce odliczyć koszty dojazdu do pracy, kwotę wolną od podatku, oprocentowanie kredytu, koszty czesnego w przedszkolu itp.

Dlaczego kalkulator podatkowy jest dobry?

Algorytm aplikacji zwrot podatku z Norwegii kalkulator, utworzono w oparciu o kalkulator podatkowy, który został udostępniony przez norweski urząd. Dzięki temu, ma się pewność, że wyliczenia są wiarygodne i miarodajne. Jest to kalkulator, który uwzględnia wszystkie statusy podatkowe, a także związane z nim ulgi Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie dokumenty są nam potrzebne w przypadku statusu w którym się rozliczamy, to nie powinniśmy się już o to martwić. Po dokonaniu kalkulacji, otrzymamy maila z listą dokumentów, które musimy przygotować do prawidłowego rozliczenia.

Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *