Czy zwrot podatku z zagranicy jest możliwy?

Czy zwrot podatku z zagranicy jest możliwy?

Kto może liczyć na zwrot podatku z zagranicy?

Każdy, kto legalnie pracował w obcym kraju, może się ubiegać o zwrot podatku, od zagranicznego urzędu skarbowego.

Podstawowym krokiem do uzyskania zwrotu podatku, zapłaconego w innym kraju, jest przygotowanie wszystkich, niezbędnych dokumentów. Mogą to być przede wszystkim tzw. „rozliczenia okresowe”, które są wydawane przez pracodawców. Określają one między innymi to, ile wynosiła nasza pensja, oraz jaka kwota była z niej pobierana, na poczet zapłaty zaliczki na podatek dochodowy.

Kalkulator zwrotu podatku

Zwrot podatku z zagranicy, jak obliczyć? Idealnym rozwiązaniem, jest skorzystanie z kalkulatora zwrotu podatku. Pozwala on w szybki i prosty sposób, obliczyć kwotę, na jaką możemy liczyć z tytułu zwrotu podatku, nadpłaconego za granicą. Czy zwrot podatku z zagranicy kalkulator jest przydatny? Oczywiście, że tak. Jest to narzędzie, które przeprowadzi nas przez meandry zapisów prawnych i obliczeń, pozwalając nam w komfortowy sposób dowiedzieć się, czy zwrot podatku sięgam należy, oraz w jakiej wysokości.

Jak obliczyć zwrot podatku z zagranicy?

Podstawą dochodzenia roszczeń z tytułu zwrotu podatku zapłaconego za granicą, jest udokumentowanie, że faktycznie opłacaliśmy podatek. Takim dowodem jest druk rozliczenia z lokalnym fiskusem, może to być także zaświadczenie od pracodawcy o wysokości odprowadzanego podatku. Jeśli już mamy wszystkie niezbędne dokumenty, to możemy rozpocząć działania, zmierzające ku obliczeniu wysokości zwrotu. Zwrot podatku z zagranicy jak obliczyć? Można skorzystać z dostępnego w sieci kalkulatora zwrotu podatku z zagranicy, który w szybki i prosty sposób, dokona kalkulacji kwoty, jaka należy się nam z tytułu zwrotu.

Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *